MHP'de İPTAL Şoku

MHP Karadeniz Ereğli İlçe Kongresini genel merkezin istediği Mehmet Özkanca aldı.1 Oy farkla alınan seçim sonrası MHP içinde neler olacak?

Siyaset   A+a-

MHP Kdz. Ereğli İlçe Teşkilatı'nın 10. Olağan Kongresi 30 Haziran 2012 Cumartesi Günü, Atatürk Kültür Merkezi Teras Cafe’ de gerçekleştirildi. 

Divan Başkanlığını MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Doç. Dr. Mehmet Günal’ın yaptığı kongre Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Faaliyet raporlarının okunması ve ibrasının ardından adayların konuşmasına geçildi.
 
Kongrede konuşan başkan adaylarından Talat Şeker, MHP eski ilçe Başkanı İlkay Özdemir ve yönetimine yönelik eleştirileriyle dikkat çekti.. Eski yönetimdeki eksiklikleri Özdemir ve partililer paylaştığını belirten Şeker, "Parti yönetiminde ilk gördüğüm eksiklik, ilçe başkanı ve yönetiminin ülkücü fikri, genel başkan ve parti merkezinin memleketin meseleleri ile ilgili çözümlerini kavramadıklarını, bu nedenle gerek parti mensuplarına, gerekse Ereğli kamuoyuna iletmek için çalışma yapmamaları olmuştur. Aradan geçen süre içerisinde yapılan tüm seçimlerde tarafıma verilen görevi imkânım ölçüsünde yerine getirmeye çalıştım. Ancak ilçe başkanım ve yönetimi, eksikleri giderecek yerde artırarak devam etmiş, bu nedenle geçen belediye başkanlığı seçimlerinde aday bulunmakta zorlanılmıştır. Çünkü bu yürüyüşümüzün temelinde ülkü ocakları ruhu, bozkurt duruşu vardır” dedi.

GÜNAL ŞEKERİ UYARDI!
MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Doç. Dr. Mehmet Günal, Talat Şeker’i şahsi konulardan çok yapacağı projeleri açıklaması ve konuşmasını kısa tutması konusunda sık sık uyardı. Kongrede konuşan başkan adaylarından Mehmet Özkanca ise sürekli birlik ve beraberlik mesajları verdi. Kendi ilçe başkanlığı dönemlerinde parti için çok önemli projeler üreterek canla başla çalıştıklarını ve bunun kamuoyunca da bilindiğini belirten Özkanca, "Ereğli’de MHP’de birlik beraberliği sağlamak için aday oldum. Birliktelik olsun, bu birlikteliği kongremize de yansıtalım, ondan sonra önümüze bakalım. Önümüzde seçimler var. Seçimlerde birlik olmadan dirlik olmaz. Talat Şeker arkadaşımıza gel bu listeyi beraber yapalım, dedim. Ereğli’deki bu dağınıklığı birlikte toparlayalım ve bu yürüyüşü beraber yürütelim dedim ama Sayın Şeker 'saygıda kusur etmeden adayım' dedi. Allah hayırlı uğurlu etsin. O da bizim kardeşimizdir.
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
Bu içeriğe ilk siz yorum yapın!
BU İÇERİK FACEBOOK YORUMUNA AÇIK DEĞİL!
sanko
erdemir
halil-posbiyik 
son gelişmeler
öne çıkanlar