MHP'DE SULAR DURULMUYOR

MHP içinde yaşanan kongre iptali ile sonuçlanan kongreyle ilgili çekişmeler devam ediyor.

Siyaset   A+a-

 Eski Ülkücülerden Yaşar Yüksel tarafından yapılan basın açıklaması şöyle: 
“Tarih inancı, devlet inancı, milli inancı olmayan hangi milliyete sahip olduğunu bilmeyen, bağımsızlık şuurundan yoksun bir iktidar ile karşı karşıya olduğumuz bu günlerde Zonguldak ve Ereğlide Türk milliyetcilik hareketinin kalesi olan MHP si yönetimleri üzerlerine düşen ulvi görevlerini maalesef yerine getirmemişlerdir. Teşkilatlarımızda on yılı geçkin bir süredir üzülerek gördüğüm Türk milliyetcilerinin ülkücülerin olmadığı ömrünü bu davaya adayan dava adamlarının tasfiye edilmiş olmalarıdır.

Geçen yıl 12 Haziran genel seçimlerinde Ereğli ilçe teşkilatımızda 37 kişilik yönetim kurulundan seçim çalışmalarına katılan sadece 8 kişidir. Diğer yönetici arkadaşlarımız değil seçim çalışmalarına katılmak seçim boyunca partiye bile gelmemişlerdir. Partimiz kongre delegeleri olmalarına rağmen kendilerine ilçe seçim kurulunca onaylanmış seçim sandık görevi tevdi edilen 30 kişibu görevi kabul etmeyerek bu seçimde başkabir partiye çalışacaklarını hiç sıkılmadan beyan edebilmişlerdir. MHP si tarihinde böyle bir şey görülmüş değildir.

Kırk yılını bu davaya adamış bir Türk milliyetcisi bir ülkücü olarak bütün bu yanlışlıklara kayıtsız kalamazdım ve kalmadım. MHP si Türk milliyetcilerinin ülkücülerin yuvası olmakla beraber, ülkesi, milleti ve bütün milli değerlerimiz için mücadele ocağıdır. Tarih boyunca kırkın üzerinde kurulan o büyük Türk devletlerinin kuruluşunda ki misyon ne ise MHP si ve Türk milliyetcilerinin ülkücülerin misyonu da odur. Bu bağlamda Türk milliyetcileri ülkücüler bu sorumluluk bilinci ile hareket etmek zorundadırlar.

1973 yılında MHP gençlik kollarında çalışmalara başlamış, Ankara ve İstanbul teşkilatlarında çalışmış 1975 yılında Ereğli ülkü ocaklarının kurulmasına karar veren ve kuran 3-5 kişiden birisi ve eski bir milletvekili adayı olarak son gelişmelerden sonra  adımı ima ederek partiye kayyum tayini istediğim doğrultusunda bir takım kişilerin davaya ihanetle pervasız bir şekilde ülkücüye yakışmayan bir tarzda suçlandığımı üzülerek izlemekteyim. Bu suçlamayı yapanların benim Türk milliyetciliğimi ülkücülüğümü sorgulamalarına ne bilgileri ne tecrübeleri ne de güçleri yeter.

Parti tüzüğümüzün 10. maddesi (b) fıkrası üye kayıt tarihinden üç ay geçmesi şartıyla kongre delegeliği ile yönetim, disiplin kurulu başkan ve üyeliği dâhil her türlü görev için seçme ve seçilme ve seçildiği takdirde görev alma ilkelerine aykırı hareket eden bu suçlamaları yapanların ta kendileridir. İlçe seçim kurulu başkanlığı partilere kayyum tayin etme yetkilerine sahip değildir. Partilere kayyum tayin etme yetkisi sulh hukuk mahkemelerine aittir. Partiye kayyum talebinde bulunmak isteseydim sulh hukuk mahkemesine dava açardım. Bu suçlamaları yapanlar bu kadar bilgiden yoksun teşkilat yapısı ve tüzüğümüzden bi haber kişiler olduklarını göstermişlerdir.

Yedi aydır devam eden bu mücadelenin sonunda zafer Türk milliyetçilerinin, ülkücülerin dolayısıyla yüce Türk milletinin olacaktır. Türklük gurur ve şuuru İslam ahlak ve fazileti prensiplerine sahip örnek ülkücülerden oluşan ehil kadroların partimiz MHP yönetimlerine hâkim olduğu gün  yeni diriliş hareketinin başladığı gün olacağı inancı ile hepinize saygılarımı sunarım.”
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
Bu içeriğe ilk siz yorum yapın!
BU İÇERİK FACEBOOK YORUMUNA AÇIK DEĞİL!
sanko
erdemir
halil-posbiyik 
son gelişmeler
öne çıkanlar