EN ÇOK OKUNANLAR
GAZETE MANŞETLERİ
Önceki Sonraki

UYSAL'DAN EREĞLİ'Yİ SARSACAK İDDİALAR!!!

UYSAL'DAN EREĞLİ'Yİ SARSACAK İDDİALAR!!!
Gündem - 20.03.2018 Salı 12:29  - Bu haber 900 kere okundu.
Karadeniz Ereğli'de bir şeyler oluyor

Karadeniz Ereğli'de bir şeyler oluyor.AK Parti Eski kurucularından, Bir dönem Ereğli'de basın camiasında bulunan ,ancak şu anda Alanya'da işletmecilik yapan Sosyal Medyada ciddi konulara değinen Mustafa Uysal, bu sefer son derece ciddi ve Ereğli halkının merak ettiği, hatta; Adli makamların üzerinde durması gereken bi yazıyı yayınladı.

Kendisinden izin alarak, Erdemir'den istendiği ileri sürülen 1 Milyon Tl'nin alınamaması üzerine Ereğli Belediye Başkanı ve Meclis Üyelerinin olduğu ortamda söylenen Çelenk Koyma iddiasına yenisini ekleyen Uysal 'ın Sosyal Medyadan yayınladığı yazısının ikinci bölümünü, ilçede yaşanan tüm entrikaların ana temasını yayınlıyoruz..

Çelenk koyma ve ardındaki o gerçekler;

"ÇELENK KOYMA EYLEMİNİN GERÇEKLERİ!

Olay Halil Bozkuş'un ofisinde, hafta içi saat 13:00 sıralarında gerçekleşiyor. Ofiste; Belediye Meclis Üyesi aynı zamanda Ereğli Belediye Spor Kulübü 2. Başkanı Halil Bozkuş, Ereğli Belediye Başkan Yardımcısı aynı zamanda Ereğli Belediye Spor Kulübü yöneticisi Mali İşler Sorumlusu Deniz Koca, Arma İnşaat ortaklarından aynı zamanda Ereğli Belediye Spor Kulübü yöneticisi Futbol Şube Sorumlusu Ufuk Çakmakoğlu var. Telefon ile çağrılan Taraftar gurubu liderleri, Ereğli Belediyesi sendika Temsilcisi olmak üzere 4 kişi daha vardı.

2. Başkan Halil Bozkuş, Erdemir'in Ereğli Belediye Spor'a maddi kaynak vermediğini, bu nedenle Erdemir üzerine baskı oluşturmak için Erdemir Ana Kapıya siyah çelenk koymayı istediklerini ve bu siyah çelenk koyma eylemini yapıp yapamayacaklarını çağrılan gençlere soruyor. Gençlerden biri, daha önce çelenk koyma eylemi yaptıklarını, bu nedenle başlarına birçok iş geldiğini anlatmaya çalışıyor. Diğeri ise, kendilerini niye böyle bir eyleme gönderdiklerini sorarak yapılmak istenen eylemi sorguluyor. Bunun üzerine Bozkuş, eylemin sonundaki takımın kazanımlardan bahsederek,olayı gerçekleştirmeleri yönünde telkinde bulunuyor. Çağrılan gençlerin olaya hemen atlayıp biz yaparız dememesi üzerine kaygılanan Bozkuş, " Benim adımı karıştırmayın, Ben Erdemir'le iş yapıyorum" diyerek arkadaşları düşünmeleri için gönderiyor! Bakın vazgeçtikleri için göndermiyor, çelenk koyma eylemeni yapmayı düşünmeleri için gönderiyor.

Sayın Bozkuş, Sayın Koca, Sayın Çakmakoğlu 
Bu olay yalan mı? Gerçek mi? Bu yazdıklarımın içinde bir tane yalan, bir tane saptırma, bir tane çarpıtma, bir tane abartma var mı yok mu? Eksiği var fazlası yok değil mi? Bunu kamuoyuna açıklayın!

Bu işte en çok güldüğüm,orada kimseden duymayayım diye gençleri tembihleyenler önce kendilerinin kimin yanında konuştuklarına dikkat etmemesi. Hem konuşuyorlar, hemde günah keçisi arıyorlar. Sonuçta kendilerine toz kondurmayanların günah keçisi bulması kolay! Bu ne demek oluyor, pazar sohbeti yazım sonrası konuşulanlar da geliyor... İnanın özel çabam yok, insanlar beni seviyor...

Bu gençleri kullanıp, siyah çelenki ana kapıya koyduracaklar, Ereğlide Erdemir Spor'a destek vermiyor diye kamuoyu oluşturup, Erdemir'i baskı altına alacaklar. Bunun üzerine Erdemir istedikleri 1 milyon TL'yi Ereğli Belediye Spor Kulübünün kasasına aktaracak, Ligin bitimine 3 hafta kalmış ve sezon kapanacak iken, şampiyonluk ümitleri azalmış iken, Oradan bu parayı nereye indirecekler ben bilmiyorum!!! ( İşte bu benim yorumum)

SEN BIRAK EŞ BAŞKAN YÖNETSİN!

Hem Ereğli Belediye Başkanı, hemde Ereğli Belediye Spor Kulubü Başkanı Hüseyin Uysal Beye tane tane soruyorum;

1- Halil Bozkuş hem meclis üyesi, hemde Kulübün 2. Başkanı olarak görev yapıyor. Deniz Koca hem Belediye Başkan Yardımcın, hemde Kulübün Mali İşler Sorumlusu olarak görev yapıyor. Ufuk Çakmakoğlu Kulüp yöneticisi ve futbol Şube Sorumlusu olarak görev yapıyor. Bu makam ve mevkilerini yazdığım kişiler doğru mu? Eğer hatalı yazdıysam lütfen yalanla!

2- Erdemir'den Ereğli Belediye Spor'a maddi destek alamamanızı bir problem olarak değerlendirirsek, böyle bir problem karşısında yapılacak olan eylemler ve strateji öncelikle Kulüp Başkanı olan sizinle birlikte bir masaya yatırılması gerekmez mi? Sizinle yapılacak olan istişare sonrası bir strateji ve eylem planı belirlenip, ondan sonra görevlendirme yapılması gerekmez mi? Bu yaptığınız stratesi nedeniyle Vali Bey'e İlçe Başkanıyla birlikte gitmediniz mi?

3- Tribün liderleri ve sendika temsilcisi ile yapılan görüşme aranızda belirlenen strateji sonrası düğmeye basmak değil midir? Belediyenin ve Spor Kulübünün Başkanlık makamında siz oturduğunuza göre, bu görüşmeyi bizlerin nasıl anlamasını bekliyorsunuz?

4- Erdemir'e çelenk koyma eylemi ile ilgili 2. Başkanınızın, Belediye Başkan Yardımcınızın ve Futbol şube sorumlunuzun yaptığı görevlendirmeden sizin haberiniz yok mudur? Sizin haberiniz olmadan hem Belediye Başkan Yardımcın, hem Kulüp 2. Başkanın bu eylem ile ilgili görev verme işini hangi yetkiyle yapmaktadır? Böylesi önemli bir eylemden siz haberdar değilseniz, hangi cesaret veya hangi güç bu kişileri böyle bir çalışma içine itmiştir?

5- Yoksa 2. Başkan Halil Bozkuş, Ereğli Belediye Spor'u kendisi mi yönetmektedir? Eğer sizin bu olaydan haberiniz yok ise, siz sadece Kulüp başkanlığında süs için mi duruyorsunuz? Orada alınan kararlardan ve yapılacaklardan haberiniz hiç olmuyor mu?

6-Böylesi önemli bir eylemden haberdar olmadığınızı ve-veya böyle bir olayın olmadığını iddia ettiğinize göre , Ereğli Belediye Spor için Ereğli Belediyesi bütçesinden başta olmak üzere, esnaf, sanayici, tüccar, inşaat müteahhitlerinden toplanan milyonlarca liranın nereye harcandığını bilmiyor musunuz? Ereğli Belediye Spor Kulübünün bütçesini şehirdaşlarınızla bu nedenle mi paylaşmıyorsunuz? Belediye Spor bütçesi birileri tarafından iç ediliyor mu? Amacı dışında kullanılıyor mu?

7- Ligin bitmesine 3 hafta kala bu paranın peşine niye düştünüz? Bu alacağınız para ile ne yapacaksınız? Hedefinizi ve parayı ne yapacağınızı kamuoyuyla paylaşacak mısınız? Hoş bütçenizdeki milyonlarca lirayı ne yaptığınızı paylaşmıyorsunuz ama!!!

Elbette bu Erdemir'e çelenk koyma girişiminden haberdar olmalısınız. Eğer basına söylediğiniz gibi sizin haberiniz yok ise boşuna ne Belediye Başkanlığı makamını, nede Belediye Spor Kulüp Başkanlığını işgal etmeyin. Hemen istifa edin. Zaten Eş Başkan bu görevi layıkıyla yapıyor. En azından, arkadan yönetmek yerine makamı işgal ederek yönetir, herkes rahat bir nefes alır. Oyunu da iyi kurar. Kısacası sen bırak Eş Başkan Yönetsin! Hoş bunu da kabul etmez Eş Başkan. Eliyle ateşi tutmaz o, kendini kamufle ederek yönetmekten zevk alıyor!

Yazımda Erdemir'e yakınlarınızı sokmaktan tutun, sac tüccarının borcunu sildirmeye çalışmanıza kadar, 18. Madde uygulamasında vatandaşlardan yüzde 40 arsa alırken, Erdemir'den yüzde 1 arsa alınmasına, Emlak vergisinin düşük alınmasına kadar birçok konu vardı. Ama hiçbirine cevap vermemişsiniz. Bakalım bundan sonra yayına hazır olan, " Kaç para rüşvet verdin, 100'ün altımı üstümü ?", " Kullanılmış prezarvatifler bu kurumun çöplerinde ne geziyor", " Hastane pazarlığı tamam, alan memnun veren memnun", " Rüşvetin izini sürdüm", " Bende almaz diyordum ama, hamuduyla götürüyormuş! " , "Hüseyin Uysal'ı anlamak!", " Tarihi eser üzerindeki inşaattan, kişiye özel kavşağa" , "Yavşağa bak yavşağa!" " Rüşvet parasıyla hayır işleri" , "Mafya usulu İzaleyu Şuyu olaylarına dur diyecek yokmu ?" gibi başlıklarıyla yeni dosyalarım da var, bakalım onları nasıl yalanyacaklar?

Bu çelenk olayı ile ilgili en objektif haberi Önder gazetesi yapmış. Çarpıtmadan ve suçlamadan Uysal'ın açıklamasını vermiş ve Erdemirden destek olmadığını belirtmiş . Ama diğerleri ise, birilerini savunmak adına, beni yalancı çıkartma mücadelesine girişmiş. Sıkıntı yok, Ereğli'de herkes kimin ne olduğunu ve neye hizmet ettiğini biliyor. Eğer şehre hizmet etmek istiyorsanız, Erdemir'in sorumlulukları ve Ereğli Belediyesinin Erdemir'den alması gerekenler üzerine yazın ki, Ereğli Belediyesi kazansın, Ereğli halkı kazansın!!! Beceremiyorsanız, yüreğiniz yemiyorsa, para kaynaklarınız kuruyacak diye korkup yazmıyorsanız , bari bana pislik yapmayın! Sessiz kalın ki, sizi de görevini yapan gazeteci zannetsinler!!!

İşin güzel yanı, 10 bin üzerinde okunana haberime, 100-200 okunan yerlerden cevap verdiler! Sonra birileri çıkıp, neden siz bu kadar okunmuyorsunuz diye size sual ederler! Merak etmeyin, gerçekleri yazanları kamuoyu hep takip eder.

Sonuç olarak benim yazdıklarım ortada, ama sizin yalanınızı sevsinler!!!! Diye biten bu yazıdan sonra umarız hukuk devreye girer.

Ya da bu kadar zül altında kalanlar kamuoyunu bilgilendirirler.

 

 

Etiketler; ereğli, tso, başkan, seçim,
Yorum Gönder
 Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış!
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
 

İlgili Diğer Haberler

Akarca Mahallesi Muhtar Adayı ÖMER AKÇAKAYA
6 gün önce
posbiyik
20 gün önce