EN ÇOK OKUNANLAR
GAZETE MANŞETLERİ
Önceki Sonraki

UYSAL “UZUN MEHMET DEĞERİMİZDİR”

UYSAL “UZUN MEHMET DEĞERİMİZDİR”
Magazin - 07.11.2017 Salı 00:10  - Bu haber 373 kere okundu.
8 Kasım Uzun Mehmet’i Anma ve Kömürün Bulunuş Günü nedeniyle bir açıklama yapan Belediye Başkanı

 

8 Kasım Uzun Mehmet’i Anma ve Kömürün Bulunuş Günü nedeniyle bir açıklama yapan Belediye Başkanı Hüseyin Uysal; “Nasıl maden ülkemizin için çok önemli ise, Uzun Mehmet’te bizim için bir değerdir. Uzun Mehmet dedemiz, kıymetli bir büyüğümüzdür” dedi. Başkan Uysal, Uzun Mehmet anıtındaki anma törenlerine Kdz.Ereğli halkını davet etti.

8 Kasım 2017 Çarşamba günü saat 10.00’da, “8 Kasım Uzun Mehmet'i Anma ve Kömür'ün Bulunuş Günü' nedeniyle Kdz.Ereğli Belediyesi tarafından 2016 yılında yenilenen,  Kestaneci Mahallesi’ndeki Uzun Mehmet Anıtı’nda, Anma Programı düzenlenecek.

Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, yaptığı açıklama ile anma törenine Kdz.Ereğli halkını davet ederek; “Bölgemizin gerçek anlamda bir sanayi kenti olarak kalkınmasında ve kent kimliği kazanmasındaki en temel değerlerden biri kuşkusuz taşkömürüdür.

Hazırlanışı, yarattığı ekonomik değer, istihdam imkânları ve oluşturduğu ekonomik katkılarla dünya ekonomisinde önemli bir yere sahip olan Kömür üretimi Uzun Mehmet’in kömürü buluşu ile Ereğli'den Amasra'ya uzanan ve bölgenin kaderinin değişmesine yol açan bir simgedir.

Nasıl maden ülkemizin için çok önemli ise, Uzun Mehmet’te bizim için bir değerdir. Uzun Mehmet dedemiz, kıymetli bir büyüğümüzdür.

8 Kasım Uzun Mehmet’i anma ve Kömürün Bulunuş Günü nedeniyle Uzun Mehmet’i saygı, rahmet ve minnetle anarken, madende hayatını yitiren tüm madenci şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Bugün madende çalışanlara ve ailelerine sağlıklı mutlu günler temenni ediyorum” dedi.

 

Etiketler; ereğli, tso, başkan, seçim,
Yorum Gönder
 Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış!
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
 

İlgili Diğer Haberler

Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, CHP grubu adına Belediye Meclis üyesi Özkan Özyağcı tarafından mahkemeye verilen Kent Meydanı ve Cami pro
7 gün önce
Batı Karadeniz TGF'nin antidemokratik uygulaması karşısında 'Tek Bilek' oldu!..
8 gün önce
Kdz.Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası liderliğinde kentin ileri gelen oda ve STK’ları istişare toplantısında buluştu..
8 gün önce
Karadeniz Ereğli CHP ilçe Başkanı Sertan Ocakçı ‘nın rahatsızlığı ilçede üzüntü ile
21 gün önce