EN ÇOK OKUNANLAR
GAZETE MANŞETLERİ
Önceki Sonraki

UUSAL'I KİM NEDEN TEHDİT ETTİ?

UUSAL'I KİM NEDEN TEHDİT ETTİ?
Gündem - 07.11.2017 Salı 21:56  - Bu haber 523 kere okundu.
Uysal neden Hayatımı kaybetmeye Hazırım dedi?

 

Ereğli Belediye başkanı Hüseyin Uysal, Meclis içinde yaşanan sorunlara gönderme yaptı. Açtı ağzını yumdu gözünü.Belediye Başkanını tehdit edenle ilgili savcılık soruşturma başlattı mı?

Başkan Hüseyin Uysal, hakkında yürütülen kara propagandaya, “Halkımıza hizmet etmeyi sürdüreceğim” diye yanıtladı. Terminalin taşınma ihalesinden önce aba altından sopa gösterenlere gereken cevabı verdiğini belirten Başkan Uysal; “Kent Meydanı ve cami projemizi yaptırmak istemeyenler yine harekete geçtiler. Şu iyi bilinsin. Kdz.Ereğli için, menfaatleri için hayatımı kaybetmeye hazırım. Bu proje ile Ereğli kazanacaktır” dedi.

 

 

“SANMASINLAR ÇÖKTÜK, BİR BAŞKA BAHAR İÇİN YAPRAK DÖKTÜK”

Başkan Uysal, gündem dışı yaptığı konuşmada bir önceki ay gerçekleştirilen Meclis Toplantısı’nda, İller Bankası’ndan talep edilen kredinin kabul edilmediğini da anımsattı. Bu durumu yeniden gündeme getirerek Mevlana’nın bir sözünü hatırlatan Uysal, “4 tane projemiz için İller Bankası’ndan uzun vadeli kredi talebinde bulunmuştuk. Ancak, bu talebimiz yeterli sayıya ulaşamadığı için geçmedi. Üzülmedik dersek yalan olur. Hüzünlendik ama Mevlana’nın bir sözü ile teselli bulduk. ‘Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük bir başka bahar için sadece yaprak döktük.’ İnşallah, ilkbaharda bunlara muhakkak başlayacağız” diye konuştu.

“HİZMET ETMEYE DEVAM”

Hakkında sürdürülen dedikodu kampanyaları ve kara propagandaya yanıt veren Başkan Uysal; “Hayal edebileceğimizden çok daha fazlasını başardık. Seçimlere, referandum ve halk oylamalarına rağmen.  Ama birileri algı üretmek için yarışıyor. Bizler hizmet etmek için yarışırken algı üretmek için yarışan insanlar var. Göreve geldiğim 2014 yılında, benim için özellikle ‘hasta’ dediler. Arkasından ‘ayrılacak’ dediler. Sonra ‘ayıracağız’ dediler. 15 Temmuz’dan 3 ay önce başlayan dedikodu ile ‘ellerine kelepçe vurulup ta belediyeden öyle gidecek’ dediler. Sonra ‘görevden alacağız’ dediler. 15 Temmuzdan sonra Kayyumlar atanmaya başladığında ‘kayyum atanacak’ dediler. En sonda da ‘istifa edecek’ dediler. O arkadaşların yaptıklarını biliyoruz. Bizde de Eyüp sabrı yoktur. Ancak buradan bir kez daha söylüyorum; Hizmete ve gayret etmeye, projelerimizi hayata geçirmeye devam edeceğiz. Böyle bilinsin” dedi.

 “GEÇEN HAFTAKİ KADAR CANIMIN YANDIĞINI HİSSETMEDİM”

Başkan Uysal, terminalin taşınması konusunda da önemli açıklamalarda bulunarak yaşanan bir süreci anlattı.

Uysal; “Yaşadıklarımı sizler biliyorsunuz ama çok paylaşmadım. Hani derler ya, ‘can acı çekerken öğrenir, öğrenmediğin yerden de acır’ diye. Geçen haftaki kadar canımın yandığını hissetmedim. Sizinle paylaşmak istediğim bir belge var. Bu belge, Kaymakamlığımız aracılığı ile bana Zonguldak İl Valiliği’nden geldi.

Bu, Karadeniz Ereğli Belediyesi Otobüs Terminali İşletmecilerinin verdiği bir dilekçedir. Dilekçenin altında 8 tane terminal yetkilisi var. Yazdıkları dilekçede, özetle; ‘gelişi güzel bir terminal yapılmıştır’ deniyor. Terminalin bu yere yapılmasında tespitini biz yapmadık. Biz sadece terminalin yüzde 30 olan oranını bitirme gayreti içindi bulunduk. Göreve geldiğimden sonra terminal hazır hale geldi. Şunun bilinmesini isterim, terminal yerin tespiti biz yapmadık. Sonra, belediye başkanı olarak ben şunu demişim; ‘şuanda idare edin. Benim yapacak gücüm yok’. Şunu bilin, Karadeniz Ereğli Belediye Başkanının her zaman gücü vardır. Ayrıca, ben böyle bir cümle de kullanmam. Çünkü tek başıma da kalsam, güçlü olduğumu hissedecek kadar donanımlıyım, bu konuda alçakgönüllülük yapmam. Özgüvenimde vardır.

‘Terminal açılmasının durdurulmasını’ talep etmişler. Dilekçenin altına baktık 8 tane firma var. Akşamında, belediye başkan yardımcılarımla toplandık ‘böyle bir belge geldi fakat biz aradık kimsenin haberi yokmuş’ dediler. Ertesi gün, bu terminal acentelerini tek tek aradık. Biri, ‘başkanım ben bir aydır il dışındayım’ dedi. Biri, ‘20 gündür Ereğli’de değilim, kaplıcadayım’ dedi. Özetle, buradaki arkadaşlarımın hiç birinin böyle bir dilekçeden haberi yok. Onlarla daha önce görüştüğümüzde, terminalden son derece memnunlardı. O arkadaşlar önce kendi aralarında yönetim kurulu seçtiler. Sayın Semih Çolak arkadaşımızda onların yönetim kurulu başkanı oldu. Herhangi bizden bir talepleri olmamıştı, bir sorun yoktu” dedi.

.

“KDZ.EREĞLİ İÇİN HAYATIMI KAYBETMEYE HAZIRIM”

Terminal ihale sürecinde kendisine aba altından sopa gösterenlere gereken cevabı verdiğini anlatan Başkan Uysal; “Bu meydanı yaptığımız zaman Hüseyin Uysal kazanmayacak. Bunun kazananı Kdz.Ereğli halkı olacak. Ereğli kazanacak. Şimdi 18 Temmuz’da ilk ihalemizi yaptık. Fakat ihalenin son günlerinde akşam mesai bitmesine yakın Adnan Yazıcı ve arkadaşı ve arkadaşları başkanlık makamıma gelerek “Başkanım bu ihale yapılmasın, iptal ettirilsin. Hoş şeyler olmayacak” dediler. Tabi ki bundan sonrasını anlatmayacağım. Ertesi sabah talimat verdim. Bu ihale ne kadar da bana aba altından sopa gösterilse de o ihale yapıldı mı yapıldı. Her kes benim ne olduğumu gördü. Terminalciler  bittikten sonra teşekkür ettiler. Gayet de sağlıklı güzel bir ihale yaptık. Her kes şunu iyi bilsin, Kdz.Ereğli Belediye Başkanı olduktan sonra başta ailem olmak üzere, sevdiklerim, arkadaşlarım olmak üzere hiç kimseye zaman ayıramadım. Şunun bilinmesini istiyorum, gerekirse Kdz.Ereğli için, menfaatleri için hayatımı kaybetmeye hazırım. Bunun net olarak bilinmesini istiyorum” dedi.

 

Etiketler; ereğli, tso, başkan, seçim,
Yorum Gönder
 Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış!
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
 

İlgili Diğer Haberler

Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, CHP grubu adına Belediye Meclis üyesi Özkan Özyağcı tarafından mahkemeye verilen Kent Meydanı ve Cami pro
7 gün önce
Batı Karadeniz TGF'nin antidemokratik uygulaması karşısında 'Tek Bilek' oldu!..
8 gün önce
Kdz.Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası liderliğinde kentin ileri gelen oda ve STK’ları istişare toplantısında buluştu..
8 gün önce
Karadeniz Ereğli CHP ilçe Başkanı Sertan Ocakçı ‘nın rahatsızlığı ilçede üzüntü ile
21 gün önce