EN ÇOK OKUNANLAR
GAZETE MANŞETLERİ
Önceki Sonraki

USTA FIRINCIDAN GÖZLEME

USTA FIRINCIDAN  GÖZLEME
Gündem - 24.11.2017 Cuma 22:14  - Bu haber 400 kere okundu.
Her vesileyle Alaplı

Her vesileyle Alaplı halkıyla beraber olan, sosyal ,kültürel değerlere önem veren Nuri Tekin halkla iç içe olmaya devam ediyor.

Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, Alaplı Çekmen Bezi Sanat ve Yaşam Derneği’nin Yeni Belediye Dükkanlarında açtığı sergiyi ziyaret ederek, sergi kapsamındaki gözleme yapan kadınlar ve Ressam Aydın Yılmaz’ın resim sergisini gezdi.

Eşi Aysel Tekin ile birlikte gözleme sacının başına geçen Başkan Tekin, bir gözlemeyi de kendisi pişirerek,  sergiye  gelen ziyaretçilere ikram etti. Kendisi gibi  eşinin de köy çocuğu olduğunu, bu işlere yabancı olmadıklarını ifade eden Başkan Tekin, “Bizim evimizde halen, köy evlerinde yapılan bir takım yiyecekler, evde hazırlanır. Gözleme de yapılır, yufka da açılır, reçel ve marmelat da yapılır.” Dedi.

Dernek Başkanı Recep Tufan’ı ve Dernek üyelerini de da çekmen bezini ekonomiye kazandırdığı için tebrik eden Başkan Tekin, “Yöremiz ekonomisi açısından da önemli bir çalışma yapıyorsunuz. Biz de elimizden geldiğince sizlere destek vermeye devam edeceğiz. “ dedi.

Alaplı Çekmen Bezi Sanat ve Yaşam Derneği Başkanı Recep Tufan da, Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin’e Dernek faaliyetleri için yer tahsisinden ve diğer desteklerinden dolayı teşekkür etti.

Başkan Tekin ve eşi, Ressam Aydın Yılmaz’ın sergisini de ziyaret ederek, eserlerle ilgili bilgi aldı.

 

Etiketler; ereğli, tso, başkan, seçim,
Yorum Gönder
 Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış!
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
 

İlgili Diğer Haberler

Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, CHP grubu adına Belediye Meclis üyesi Özkan Özyağcı tarafından mahkemeye verilen Kent Meydanı ve Cami pro
10 gün önce
Batı Karadeniz TGF'nin antidemokratik uygulaması karşısında 'Tek Bilek' oldu!..
11 gün önce
Kdz.Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası liderliğinde kentin ileri gelen oda ve STK’ları istişare toplantısında buluştu..
11 gün önce
Karadeniz Ereğli CHP ilçe Başkanı Sertan Ocakçı ‘nın rahatsızlığı ilçede üzüntü ile
24 gün önce