EN ÇOK OKUNANLAR
GAZETE MANŞETLERİ
Önceki Sonraki

TÜRK METAL'DE ERCAN'IN GÖREVİ BİTİYOR MU

TÜRK METAL'DE ERCAN'IN GÖREVİ BİTİYOR MU
Gündem - 27.01.2018 Cumartesi 22:41  - Bu haber 334 kere okundu.
içinde değişim rüzgarlarına değinen AKGÜN MEDYA haberi ilgi çekti.

Karadeniz Ereğli'de ,ERDEMİR'de yetkili TĞRK METAL SENDİKASI içinde değişim rüzgarlarına değinen AKGÜN MEDYA haberi ilgi çekti.

Hakan AKGÜN tarafından yapılan haberde ,Türk Metal Sendikası Başkanlar Kurlu Toplantısı'na katılmayan Metin Ercan için görev süresi son mu? sorusu dikkat çekti.

İşte o haberden alıntı.

"Türk Metal Sendikası Başkanlar Kurulu, Sendikasının  MESS Grup Toplu İş Sözleşmesi sürecinde aldığı grev kararının Bakanlar Kurulu tarafından ertelenmesinin ardından olağanüstü toplanarak gelinen durumu değerlendirmiş ve aşağıdaki kararları almıştır.

 

”Kdz Ereğli Türk Metal Sendikası Şube Başkanı Metin Ercan istifa mı etti yada görevinden mi alındı da bu toplantıda yer almadı ?Hem de Türkiye' de tüm Şube başkanlarınız o toplantıda iken METİN ERCAN ve EKİBİNİN kıbrıs' ta TATİLDE (EĞİTİM TATİL ĞİTİMİ) ne işi var ?

Kdz Ereğli Şubesinde bekleyen 3 sendikacı mı kalıcı yoksa KIBRIS'A  tatile gidenler mi ?

TAT METAL GÖRÜŞMESİ NE OLDU

Bugün TAT METAL ide ilgilendiren MESS toplantısı vardı ,ama maalesef yandaş gazetecilerin sanırım isi vardı.Bari biz bilgi verelim de emekçi kardeşlerim şube başkanlarının olmadığı toplantıdan çıkan sonuçları öğrensin.

Bugünkü görüşmede ilk teklifi olan işyeri ortalamasına verilmek üzere, 6 aylık enflasyon rakamı olan %3,2‘ye, %10 refah payı vererek, ilk 6 ay için teklifini %13,2 ye yükseltti.

Sosyal haklarda ise MESS, ilk yıl için zam teklifini %13,2 olarak açıkladı.

Sözleşme süresinin ise 3 yıllık olmasındaki ısrarını yineledi.

Bunun üzerine sendika da sözleşmenin 2 yıllık olması koşuluyla, teklifini ilk 6 ay için %30 olarak revize edeceğini MESS’ e iletti.

Gelişmelerle ilgili olarak Başkanlar Kurulu saat 16:00’da olağanüstü toplandı ve bu toplantıda kdz Ereğli şube başkanı yoktu.

Yoksa bizim daha evvel haberini yaptığımız gibi Metin Ercan a yolun sonu göründüğü doğru mu ?"

 

 

 

Etiketler; ereğli, tso, başkan, seçim,
Yorum Gönder
 Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış!
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
 

İlgili Diğer Haberler

18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ İLANI
6 gün önce
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan 19 Mart 2019 Salı günü Saat 12.00’de Kdz. Ereğli ilçesini ziyaret edecek. AK Parti Kdz. E
12 gün önce
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan 19 Mart 2019 Salı günü Saat 12.00’de Kdz. Ereğli ilçesini ziyaret edecek. AK Parti Kdz. E
12 gün önce
Merkezi Ankara'da bulunan Özel Gerçek Düşler Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Sahibi Ereğlili Funda Kılıç Ermiş, Ereğli'de GERÇEK DÜŞLER ÇOCUK GELİŞ
12 gün önce