EN ÇOK OKUNANLAR
GAZETE MANŞETLERİ
Önceki Sonraki

KELEŞ 'TEN 18 MART MESAJI

KELEŞ 'TEN 18 MART MESAJI
Gündem - 17.03.2018 Cumartesi 23:26  - Bu haber 371 kere okundu.
Dünyanın çeşitli ülkelerinden devasa

Keleşsan A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Arslan Keleş, 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi’nin birlik ve beraberlik içinde olan bir ulusun başarabileceklerinin sınırı olmadığını anlatan bir destan olduğunu bildirdi.

Dünyanın çeşitli ülkelerinden devasa bir ordunun karşısına, Halep’ten, Trabzon’a, Ağrı’dan Edirne’ye, hatta Balkan topraklarına kadar, , ülkesinin bağımsızlığını namusu bilen pek çok vatan evladının hep birlikte çıktığını anlatan Keleş şunları kaydetti:

“18 Mart 1915 tarihinde Türk Askeri ve Komutanlarının büyük fedakârlıklarıyla kazanılan Çanakkale Zaferi, Birinci Dünya Savaşı’nın en kritik aşamalarından biri olarak askeri ve siyasi alandaki başarılarıyla dünyayı değiştiren, yeni Türkiye Cumhuriyeti’nin köklerini kuran büyük bir olaydır.

18 Mart 1915’te müttefiklerin ağır yenilgisiyle sonuçlanan deniz zaferinin ardından, 9 Ocak 1916’da müttefik güçlerin topraklarımızı terk etmesiyle sonuçlanan kara savaşları, Türk ulusuna, Türkiye Cumhuriyeti’ni kuracak lider, Büyük Önder Mustafa Kemal’i de armağan etmiştir. Çanakkale Deniz Zaferi’nin kazanıldığı 18 Mart aynı zamanda, Çanakkale’de şehit düşenlerden başlayarak, Kurtuluş Savaşı’nda, Kore’de, Kıbrıs’ta, iç güvenlik operasyonlarında, 15 Temmuz hain darbe girişiminde, bugün ise Afrin’de vatanı için canını feda eden şehitlerimize saygı duruşunda bulunmak için bir vesiledir. Hepsine müteşekkiriz.

Çanakkale Zaferi'nin 103. Yıldönümü ve Şehitler Günü’nde, başta Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve vatanı, milleti, ülkesinin bağımsızlığı ve demokrasi savunmasında canlarını hiçe sayarak şehadete eren tüm Mehmetçiklerimizi rahmet, saygı ve şükranla anıyor, aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyoruz”.

 

 

Etiketler; ereğli, tso, başkan, seçim,
Yorum Gönder
 Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış!
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
 

İlgili Diğer Haberler

Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, CHP grubu adına Belediye Meclis üyesi Özkan Özyağcı tarafından mahkemeye verilen Kent Meydanı ve Cami pro
1 ay 2 gün önce
Batı Karadeniz TGF'nin antidemokratik uygulaması karşısında 'Tek Bilek' oldu!..
1 ay 3 gün önce
Kdz.Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası liderliğinde kentin ileri gelen oda ve STK’ları istişare toplantısında buluştu..
1 ay 3 gün önce
Karadeniz Ereğli CHP ilçe Başkanı Sertan Ocakçı ‘nın rahatsızlığı ilçede üzüntü ile
1 ay 16 gün önce