AVRUPA KENTİNE YAKIŞMIYOR

Zonguldak’ın Karadeniz Ereğli ilçesinde, Yalı caddesi ile sahil bandı arasında yer alan Ruhi Cöbekoğlu köprüsü, kimliği belirsiz kişiler tarafından du

Gündem   A+a-

Zonguldak’ın Karadeniz Ereğli ilçesinde, Yalı caddesi ile sahil bandı arasında yer alan Ruhi Cöbekoğlu köprüsü, kimliği belirsiz kişiler tarafından duvar yazıları ile büründü.

 

Haber merkezi -  Karadeniz Ereğli kent merkezinde yer alan sahil ve Yalı Caddesi arasında, Sahil Bulvarında ana yol üzerinde yer Ruhi Cöbekoğlu köprüsünün (üst geçit) kolanları manilerle, şekillerle ve çeşitli isimlerle kaplandı. Kimliği belirsiz kişiler tarafından gazlı kalemler ve sprey boyalarla oluşturulduğu gözlemlenen yazılar ve şekilleri köprünün birçok kesiminde görmek mümkün.  Gazlı ve boyalı kalemlerin yanı sıra sprey boya ile yazılan yazılarında temizlenmesi güç oluyor.

Ayrıca, üst geçidin bazı yerlerinin çizildiği ve “2013” monteli aparatların bazılarının da söküldüğü görülüyor.

 

DERT DUVARINA DÖNDÜ

Durumun görüntü kirliliğine yol açtığını ifade eden vatandaşlar, sahildeki yeni bankların üzerlerinin de benzer türde yazı ve şekillerle çizildiğini belirttiler. Vatandaşlardan Atila Tura, “Özellikle gençler tarafından yazıların yazıldığı tahmin ediliyor. Ancak bazı yazılarda mani şeklinde. Bunlar yazılana kadar kimse görmedi mi? Sonuçta burası ana yol üzerinde ve ilçe merkezi. Birkaç kişi yetkililerce yakalanıp, gerekli olan yasal ceza uygulansa belki caydırıcı özelliği olabilir. Sahilde yeni bankların üzerileri de birkaç günde çizikler içerisinde kalıyor. Bunların parası bizim vergilerimizden çıkıyor. O yazıyı yazanlardan da çıkıyor. Yazık!” şeklinde tepkisini dile getirdi.

 

Kamuran Sandal ise, “Zonguldak’ta ikamet ediyorum. Zaman zaman hafta sonları Ereğli’ye geliyorum. Köprünün olduğu yere her geldiğimde yazılar artmış oluyor. Yakında resim çizmeye de başlarlar herhalde” dedi. 

 

Öte yandan, 2013 yılında Karadeniz Ereğli Belediyesi tarafından yapılan Ruhi Cöbekoğlu Köprüsü asansörlü olmasına rağmen asansörleri faal durumda bulunmuyor.

                                                                                          Foto & Haber: Timuçin ÖZAT       

Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
Bu içeriğe ilk siz yorum yapın!
BU İÇERİK FACEBOOK YORUMUNA AÇIK DEĞİL!
sanko
erdemir
halil-posbiyik 
son gelişmeler
öne çıkanlar