ALİ ÇATAKLI AYIP ETTİ!

Karadeniz Ereğli Gazeteciler Derneği Özel Utku

Gündem   A+a-

Karadeniz Ereğli Gazeteciler Derneği Özel Utku Koleji Sahibi Ali Çataklı'yı kınadı.

Ereğli'de gazeteciler arasında ayrımcılık yaparak,bazılarını kapıdan içeri almayan Çataklı'nın ,bazı gazetecilere ise fahiş fiyatla abone olduğu iddiaları basını ikiye böldü.

Ereğli Gazeteciler Derneği konuya ilişkin şu açıklamayı yaptı.

 

Necati Günay; "Son günlerde özellikle FETÖ Terör Örgütü ile ilişkileri olduğu iddiasıyla basında sıkça yer alan Kdz. Ereğli’de faaliyet gösteren Özel UTKU Koleji’nin derneğimize üye bazı gazete ve gazetecilere karşısergilediği anti-demokratik ve çirkin tutumu sebebiyle açıklama yapılması zorunluluğu doğmuştur…

Bir süredir medyanın gündeminden düşmeyen ve ne hikmetse halen başta Kaymakamlık makamı olmak üzere İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü sessiz kaldığı bir çok skandala imza atan Kdz. Ereğli Özel UTKU Koleji, bu haberleri kamuoyu adına gündeme taşıyan gazetecilere dava açarak gerçeklere gizleme yoluna gitmiştir.

Bunun yanı sıra okulun sahibi Ali Çataklı tarafından, hakkında haber yapan gazetelere tavır alması karşılığında birçok basın mensubuna ‘ahlaksızca’ cüzi ücretler teklif edilmiş, kabul etmeyen gazete veya gazetecilerin Özel UTKU Kolejine girişlerini yasaklamıştır!..

Bu kabul edilemez davranış sadece Ali Çataklı’yı değil, Kdz. Ereğli Özel UTKU Koleji’nin tüm ortaklarını, ilişkide olduğu kurumları, ve özellikle de velileri de yakından ilgilendirmektedir. 

Çataklı, yandaşlarıyla birlikte oynamaya çalıştığı bu kirli oyundan biran önce vazgeçmeli ve yaptığı yanlışı telafi etmek adına çıkıp, iftira attığı gazetecilerden özür dilemelidir.

Çataklı geniş bir basın toplantısı yaparak; özür dilemediği takdirde basın ve UTKU Koleji arasında uçurum giderek derinleşecektir.

Bu vesile ile Kdz. Ereğli Özel UTKU Koleji’nin gazetecilere takındığı tavrı kınıyoruz..

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.." dedi.

 

Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
Bu içeriğe ilk siz yorum yapın!
BU İÇERİK FACEBOOK YORUMUNA AÇIK DEĞİL!
sanko
erdemir
halil-posbiyik 
son gelişmeler
öne çıkanlar