'SEVGİNİN BARIŞIN DOSTLUĞUN' ADI KARADENİZ EREĞLİ

'SEVGİNİN BARIŞIN DOSTLUĞUN' ADI KARADENİZ EREĞLİ

Gündem   A+a-

Kısa adı BAKKA olan Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı tarafından gerçekleştirilen 2011 Yılı Mali Destek İzlencesi Projeleri kapsamında belediyemizce hazırlanan “SEVGİNİN, BARIŞIN, DOSTLUĞUN SICAKLIĞI KARADENİZ EREĞLİ’DE YAŞANIR” adlı proje, ilgili komitelerce yapılan değerlendirmeler sonunda onaylanmıştı. Projenin protokolü, 4 Mayıs 2012 Cuma günü Zonguldak’ta imzalandı.

Belediye basın Bürosu tarafından yapılan açıklamaya göre ,Ereğli’nin tüm sosyal faaliyetlerinde ön plana çıkarılan ve Halil Posbıyık’ın adına festival düzenlediği; SEVGİ BARIŞ DOSTLUK” olgusunun yaşandığı tek yer Karadeniz Ereğli olarak tescillendi.

Belediye Başkan Danışmanı Raif Tokel’in imzasını taşıyan ve titiz çalışmalar sonucunda hazırlanan proje, Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) tarafından 30 Kasım 2011 tarihinde kamuoyuna duyurulan 2011 Yılı Mali Destek İzlencesi Projeleri kapsamında onaya sunulmuştu.  Ajansın çalışma alanına giren TR81 Düzey 2 Bölgesi illeri Zonguldak, Karabük, Bartın’dan 83 proje “Sosyal Kalkınma Mali Destek İzlencesi’ne, 142 adet proje de KOBİ Mali Destek İzlencesi’ne sunuldu. KOBİ dışındaki kurum ve kuruluşlar statüleri gereği “Sosyal Kalkınma Mali Destek İzlencesi” kapsamı içerisinde bulunuyor. Bu tür kurum ve kuruluşların “Sosyal Kalkınma Mali Destek İzlencesi” kapsamında sunduğu 37 proje, Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı tarafından desteklendi.

PROJEDE RAİF TOKEL’İN İMZASI VAR
Konuyla ilgili olarak bir açıklama yapan Belediye Başkanımız Halil Posbıyık :”BAKKA’ya, Karadeniz Ereğli Belediyesi olarak biri kültür-turizm amaçlı “SEVGİNİN, BARIŞIN, DOSTLUĞUN SICAKLIĞI KARADENİZ EREĞLİ’DE YAŞANIR” ve diğeri engellilere meslek edindirmeyi amaçlayan “BİZ DE VARIZ” adlı iki proje sunduk.Bunlardan, Belediyemizin Başkanlık Danışmanı Raif Tokel’in kaleme alıp sunduğu “SEVGİNİN, BARIŞIN, DOSTLUĞUN SICAKLIĞI KARADENİZ EREĞLİ’DE YAŞANIR” adlı kültür-turizm amaçlı projenin, mali destek almaya hak kazandığıdır.” Diyerek şu bilgiyi verdi:

“… Kültür-turizm amaçlı yazılı ve görsel dokümanların yapımını içeren “SEVGİNİN, BARIŞIN, DOSTLUĞUN SICAKLIĞI KARADENİZ EREĞLİ’DE YAŞANIR” adlı tanıtım amaçlı proje, yazılı ve görsel dokümanların yapımını içermektedir. Projenin parasal portresinin toplam tutarı “104.902,60 TL” olup; bu tutarın %90’ını içeren “94.412,34 TL” hibe, %10 unu içeren 10.490,26 TL” Belediyemizce karşılanacaktır. İlçemizden mali destek almaya hak almaya kazanmış Mesleki Eğitim Merkezi’nin sunduğu “Ahşabın Gücü Engelleri Aşıyor”, Endüstri Meslek Lisesi’nin sunduğu “Profesyonel Web Programcısı” adlı projelerde de “Belediyemiz iştirakçi” konumundadır.  Altı adet söyleşi, üç adet eğitim ve bilgilendirme toplantısı ve bir adet proje tanıtım toplantısı olmak üzere toplam on etkinlikten oluşan toplantılar, turizm işletme belgeli tesislerde ve Belediye Nikah Salonu’nda yapılacak. Bu tanıtım ve eğitsel amaçlı toplantılarda konular, Başkanlık Danışmanı Raif Tokel tarafından enteraktif yöntemle işlenecek. Proje kapsamında üretilen toplam on bir kalemden oluşan tanıtım amaçlı yazılı ve görsel yazılı ve görsel dokümanlar sergilenerek, halkımızın bilgisine ve beğenisine sunulacak."

İMZALAR ATILDI
Onaylanan ve kısa süre içinde hayata geçirilmeye başlanacak projenin protokolü ise 4 Mayıs 2012 günü imzalandı. BAKKA’nın Zonguldak’taki merkez binasında düzenlenen imza töreninde protokole Karadeniz Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık ile birlikte BAKKA Genel Sekreteri Faruk Terzi imza koydu. Düzenlenen imza töreninde görüşlerini açıklayan BAKKA Genel Sekreteri Terzi, son dönemlerdeki önemli yatırım ve atılımları ile ülkenin önde gelen başarılı belediyeleri arasında kendisine yer edinen Karadeniz Ereğli Belediyesi ile bir projede ortak çalışma şansını elde etmelerinden dolayı mutlu olduklarını söyledi. Belediye Başkanımız Halil Posbıyık da açıklamasında, BAKKA tarafından onaylanan proje ile Karadeniz Ereğli’nin sevgi, barış ve dostluk kenti olduğunu daha geniş kitlelere duyuracaklarını ifade etti. Başkan Posbıyık, projenin hayata geçmesiyle birlikte Başkan Danışmanı Raif Tokel’in öncülüğünde bir büro oluşturacaklarını, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü binasında açılacak bu büroda BAKKA projesinin tüm çalışmalarını en sağlıklı şekilde yürüteceklerini söyledi.

Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
Bu içeriğe ilk siz yorum yapın!
BU İÇERİK FACEBOOK YORUMUNA AÇIK DEĞİL!
sanko
erdemir
halil-posbiyik 
son gelişmeler
öne çıkanlar