EN ÇOK OKUNANLAR
GAZETE MANŞETLERİ
Önceki Sonraki

GEÇEN SENE AYNI GÜN BÖYLEYDİ

GEÇEN SENE AYNI GÜN BÖYLEYDİ
Gündem - 08.01.2018 Pazartesi 19:27  - Bu haber 273 kere okundu.
Geçen sene aynı gün (8 Ocak) ile aynı yerde 18 derece sıcaklık farkı var...

Sonbahar ve kış sezonunun ilk yarısına kadar genel olarak normallerin üzerinde seyreden sıcaklıklar ve kar yağmaması geçtiğimiz kışları özletiyor.  Özellikle çocuklar kar yağmasını çok istiyor.

 

Geçtiğimiz yıl bugünlerde sıcaklıklar sıfırın altındaydı ve kar yağıyordu. Kapanan köy yolları ve okulların tatil haberleri ard arda sıralanıyor, uyarılar üst üste yapılıyordu. Sıcaklıkta mevsim normallerinin altındaydı. Bugünlerde ise, öğlen saatlerinde zaman zaman 15-17 derecelere çıkan sıcaklık birçok kesimde Nisan ortalamalarına yaklaşıyor. 2016, 2015 kışlarında da yine bu zamanlar kar vardı. Havaların genellikle ılıman gitmesi, doğalgaz, elektrik faturalarına olumlu şekilde yansısa bile yağmur yağışlarında bile ciddi düşüşlerin olması bazı vatandaşları endişelendiriyor. En ılık ve kurak geçen kışlar arasında yer alan; 2007, 2011 ve 2014 kış sezonlarında bile kıyı kesim ve merkezlerde birkaç kez kar yağışları olmuştu. İç Kesimlerde ve yükseklerde bile kar yağışlarında ciddi azalmalar meydana gelirken, sıcaklıklar sert kışlarıyla bilinen İç ve Doğu Anadolu da bile normallerin oldukça üzerinde seyrediyor.

 

8 Ocak 2017 tarihinde Karadeniz Ereğli merkezde 20 santim civarında kar vardı ve sıcaklık -1 dereceydi. Tam bir yıl sonra aynı gün ise, sıcaklık öğlen saatlerinde 16 derece ve güneş mevsime göre çok iyi ısıtıyor. Toplam sıcaklık farkı ise 18 derece…

 

KIŞIN İKİNCİ YARISINDA SOĞUKLAR ETKİLİ OLACAK

 

Meteoroloji yetkilileri, güneyli hava akımlarının etkisinden dolayı ılıman bir sezon yaşandığını, Ocak ayının ikinci yarısından itibaren havaların soğuyacağını ve beklenen yağışların geleceğini tahmin ediyor. Ancak sıcaklıkları yükselten güneyli hava akımlarının da kışın ikinci yarısında da bazı günler etkili olması bekleniyor.

 

                                                                                       FOTO & HABER: Timuçin ÖZAT

Yorum Gönder
 Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış!
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
 

İlgili Diğer Haberler

EREĞLİ BELEDİYESİ 15 TEMMUZ İLANI
12 Temmuz 2018 Perşembe
Zonguldak’ın Alaplı ilçesi Belediye Başkanı Nuri Tekin, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nde, Alaplı'da çalışan gazetecileri unutmadı.
10 Ocak 2018 Çarşamba
Kdz. Ereğli'de, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle, Atatürk Anıtı önünde tören düzenlendi.
10 Ocak 2018 Çarşamba
Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Sertan Yalçın, 10 Ocak Çalışan gazetecilerin gününü kutladı.
09 Ocak 2018 Salı
 
Haber İle ilgili Diğer Fotoğraflar
 
Haber İle ilgili Diğer Videolar