EN ÇOK OKUNANLAR
GAZETE MANŞETLERİ
Önceki Sonraki

DEFİNE YOK AMA CİNAYET VAR

DEFİNE YOK AMA CİNAYET VAR
Gündem - 01.01.2018 Pazartesi 18:13  - Bu haber 984 kere okundu.
*ALaplı'nın Cambazlı Köyünde iki kadının ölmesine neden olduğu söylemlerinin yaygılaştığı cinayet ile ilgili Meryem Ana Altın Heykeli mi, Ya da başka

*ALaplı'nın Cambazlı Köyünde iki kadının ölmesine neden olduğu söylemlerinin yaygılaştığı cinayet ile ilgili Meryem Ana Altın Heykeli mi, Ya da başka bir değer mi var?

* Şimdi Cambazlı köyünde tüm gözler Define davasının ardından ne çıkacağı?

Haber :Mehmet Öztürk

Alaplı ilçesi Cambazlı Köyünde  girdiği evde gelin ve kaynanasını bıçaklayarak öldüren katil zanlısı çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı.
Alaplı ilçesinde geçtiğimiz  yıl 12 .Ayda  Cambazlı Köyünde Cevdet A.’ya ait eve merdiven dayayarak pencereden giren Necati G. (39)'nin  seslere uyanan ev sakinlerinden Dilek AKyol . ile kayınvalidesi Fatma Akyol arasında  yaşanan boğuşma sırasında bıçaklayarak öldürdüğü savıyla N.G. O sırada evde bulunan Cevdet A. ile oğlu Mehmet A., tarafından  Necati G.’ Yi etkisiz hale getirerek elleri ve ayaklarını bağladıktan sonra jandarmaya teslim ettiği kamuoyunda büyük yankılara neden oldu.

İddialara göre Daha önce buldukları defineyi paylaşamayan Necati.G'nin girdiği evin 2 katından eve girmesi akıllarda soru işareti bıraktı.


Evde yaşanan boğuşma sırasında aldığı darbeler nedeniyle yaralanan Necati G. tedavisi için hastaneye kaldırılmış ve ilk ifadesinde olayı define için yaptığını belirterek M.A (37), İ.S. (39), S.T. (50) , A.A.’nın (40) isimlerini vermişti. Jandarma tarafından gözaltına alınan Necati G. Ve diğer şüpheliler işlemlerinin tamamlanmasının ardından dün akşam saatlerinde adliyeye getirilmişti.

 

Bu arada, Savcılıkta sorguları tamamlanan şüphelilerden İ.S. serbest bırakılırken, diğer şüpheliler ise tutuklanmaları talebiyle mahkemeye sevk edilmiş;  Şüphelilerden M.A., S.T. ve A.A. adli kontrol şartı ile serbest bırakılırken ifadelerinde yaşanan cinayetle bir ilgilerinin olmadığını ve olayın yaşandığı saatlerde başka yerde oldukları tespit edildiği ifadelere yansıyan şekliydi.


Gelin ve kaynanasını yaşanan boğuşma sırasında bıçakla öldürdüğünü itiraf eden Necati G. ise buldukları bir defineyi Cevdet A.’ya ait bir tarlaya sakladıklarını bir süre sonra baktıklarında yerinde olmadığını görünce tarlanın sahibi tarafından çalındığını düşünerek eve girdiğini iddia ettiği edinilen bilgiler arasında,

Bu iddialarda çelişki içinde olan N.G kim.Öle Kadının Halası olduğu doğru mu? Doğru ise neden eve camdan girdi?

Cambazlı ve çevre köylerde aylardır Define arandığına dair dedikodular son olaydan sonra hayli artarken, köylerde bu işi yapan "imamlar kim?" Define çıkarmada "cin kovma!" olayı nasıl yaşanıyor?

İşin ilginç yanı, bazı imamların Altın gibi değerleri "okuyarak yok ettiğine inanan!" büyük bir kesim olduğu da dikkat çeken başka bir husus.

GERÇEKTEN MERYAM ANA HAYKELİ VAR MI?

Eğer kırsalda ve Alaplı ilçesinde konuşulanlar doğru ise, Altın olduğu ileri sürülen "Meryem Ana Heykeli" nin  çok kişinin başını döndürdüğü gibi ,iki kişinin de başının yenmesine (ölümüne ) neden olduğu acı gerçek.

Basında değişik şekillerde habere konu olan İki kadının ölümüne sebep olan cinayet ardında kapalı kalan neler var?.

 

-Necati G. 'nin Halası olduğu iddia edilen Fatma Akyol'un evine neden 2. kattan girdi? Öte yandan 2 kattan eve giren N.G cam kırma, ve cam zorlama olmaması olayın ev içinden  bir el olduğu şüphesini akıllara getiriyor?

 

-Bulunan definenin "Meryem Ana heykeli" olduğu söylentileri köyde ve Alaplı'da yankılanırken, çok değerli olan bu tarihi eserin değerinin 4-5 Milyon değerinde olduğuna dair tezler ortaya atılırken, N.G tarafından isimleri verilenlerin olayla bağladı nedir?

 

a) Bu eserin satışında aracı olan kim,ya da kimler?

b)Cambazlı Köyünde Cevdet Akyol'un evinin etrafında saklandığı ileri sürülen tarihi eserin satılmasından sonra paylaşımda sorun çıktığı, şu andan tutuklu bulunan N.G'nin ; "Beni 100 bin lira için yaktınız!" dediği olayın ilk anında köylüler tarafından sokağa taşması da , iki kişinin ölümüne neden olan "define cinayetinde !" soruların derinleşmesine neden oluyor,

c) Cambazlı köyündeki Define olayında perde arkasında ki kişi ya da kişilerin araştırıldığı ,fakat, Ev Sahibi Cevdet A.'nın sözde tarihi eser satışı ardından (Sokak İddialarına göre!) Alaplı'dan 2 adat daire aldığı ve bir miktar parayı eşin ödediği ,bu paranın da define parası olduğu ileri sürülmekte.

 

e) Eğer bu eser Meryem Ana Haykeli ise, iddialara göre de,  altın ise, bunun değerinin en az 4-5 Milyon(Trilyon) olduğu doğru mu?  Doğru ise, bu eseri satmada kim, ya da kimler yardımcı oldu?

 

f) Peki heykel yurtdışına kaçırılmış olabilir mi?

Hiç kuşkusuz bu kadar değerli eserin ,büyük bir Tarihi Eser Kaçakçılığı yoluyla el değiştirilmesi da akıllara geliyor.

 

g) Şu anda cezaevinde olan N.G Neden; "Ben konuşursam beni vururlar! " Diyor...

Alaplı'da üzerinde şaibe kalan ve iki kişinin ölmesine neden olan "DEFİNE CİNAYETİ"  davasında siyah perde ne zaman aralanacak?

Yaşanılan olayda Baba Cevdet ile Oğlu Mehmet 'in yakinen tanıdığı hatta uzaktan da olsa akraba olduğu bilinen N.G'nin sakladığı gerçeğin bir an evvel kamuoyu tarafından öğrenilmesi beklenirken, sanığın Şizofren Hastası olduğu ,sık sık çelişkili ifadeler vererek, "akıl hastası !" rolüne girdiği de edindiğimiz bilgiler arasında.

İki kişinin hayatına mal olan Meryem Ana Haykeli mi? Ya da Başka bir Tarihi eser mi? Şimdi tüm gözler Jandarma'nın yapacağı kapsamlı bir araştırma ve olaya dahili olduğu sanılan (!) kişi ya da kişilerden elde edilecek bilgiler sonucu ortaya çıkacak.

Medya 67 Gazetesi olarak,  sorumlu Gazetecilik gereği bu olayın ardında "iki kişinin ölmesine!"  neden olan sır perdesinin aralanması noktasında,  araştırmacı gazetecilik anlayışıyla kamuoyunu aydınlatmaya ve akıllarda cevap bulunmayan sorulara cevap bulunması için görevimizi yapacağız.

 

.

Etiketler; ereğli, tso, başkan, seçim,
Yorum Gönder
 Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış!
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
 

İlgili Diğer Haberler

Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, CHP grubu adına Belediye Meclis üyesi Özkan Özyağcı tarafından mahkemeye verilen Kent Meydanı ve Cami pro
2 ay 2 gün önce
Batı Karadeniz TGF'nin antidemokratik uygulaması karşısında 'Tek Bilek' oldu!..
2 ay 3 gün önce
Kdz.Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası liderliğinde kentin ileri gelen oda ve STK’ları istişare toplantısında buluştu..
2 ay 3 gün önce