EN ÇOK OKUNANLAR
GAZETE MANŞETLERİ
Önceki Sonraki

BU ŞEHİR DAHA DA GÜZEL OLACAK

BU ŞEHİR DAHA DA GÜZEL OLACAK
Gündem - 06.01.2018 Cumartesi 12:57  - Bu haber 456 kere okundu.
Zonguldak'ın Alaplı ilçesi Belediyesi 2018'in Belediye Meclisi toplantısını, 5 Ocak Cuma günü gerçekleştirdi. Başkan Tekin, ilçede 2018 yılında...

Zonguldak'ın Alaplı ilçesi Belediyesi 2018'in ilk belediye meclis toplantısını 5 Ocak Cuma günü gerçekleştirdi.

Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin'in başkanlığında yapılan toplantıda, Belediye Meclisi'nin tatil ayının Ağustos olması oy birliğiyle kabul edilirken, geçici işçi vizeleri ve sözleşmeli personel çalıştırılması ve ücreti de yine oybirliğiyle kabul edildi. Kapalı oylamayla yapılan seçimle Denetim Komisyonu üyeliklerine Abdullah Ateş, Emine Uysal, Ramazan Akdeniz, Yüksel Koçak ve Recep Erdoğan seçildi.


Gündem maddelerine geçilmeden önce kısa bir konuşma yapan Belediye Başkanı Nuri Tekin, Yeni Yılın Alaplı'ya ve ülkemizin her noktasına barış ve huzur getirmesi temennisinde bulunarak, bir kez daha herkesin Yeni Yılını kutladı. Yeni yılda yine hep beraber güzel hizmetler yapacaklarını ifade eden Başkan Tekin, "Güzel bir hizmet yılını geride bıraktık. İnşallah, güzel bir hizmet yılı daha geçireceğiz" şeklinde konuştu. 

Belediye hizmet yılı açısından 2018 yılının son yıl olduğuna dikkat çeken Tekin, şunları kaydetti: “2018 yılının ilk meclis toplantısını yapıyoruz. Acısıyla tatlısıyla 2018 yılına girdik. Allah 2018 yılını sağlık ve huzur içinde geçirmeyi nasip etsin. Ülkemiz daha iyi ve güzel günler görür inşallah"


2017 yılında önemli hizmetler gerçekleştirdiklerini anlatan Başkan Tekin, “2017 yılında belediye açısından önemli hizmetler gerçekleştirdik. 2018 yılında Alaplı’nın güzel ve önemli çalışmaları olacak. Seçim öncesi son yılımıza girdik. 2018’den sonra 2019 yılının Mart ayında seçim var. Bu yıl daha büyük hizmetler yapacağız. Bundan kimsenin en ufak kuşkusu olmasın. Belediyemiz halka dayalı ve her mahalleye eşit hizmet doğrultusuna çalışmalarını sürdürecek” ifadelerine yer verdi.


Tekin’in konuşmasının ardından gündem maddelerine geçildi. Alaplı Belediyespora, belediye bütçesinde nakdi yardı yapılması konusu önerge ile gündeme alınırken, Alaplı Belediye meclisinin tatil ayı Ağustos ayı olarak belirlendi. Geçici işçi statüleri ile Sözleşmeli personel çalıştırılması maddeleri görüşülerek kabul edilirken Denetim Komisyona 3 CHP’den, 2 AK Parti’nden olmak üzere üye seçimi yapıldı. Komisyona CHP’den Abdullah Ateş, Emine Uysal ve Ramazan Akdeniz seçilirken AK Parti’den ise Yüksel Koçak ve Recep Erdoğan seçildi. Meclis 01 Şubat 2018 tarihinde toplanmak üzere Ocak ayı oturumu tamamlandı.

 

Yorum Gönder
 Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış!
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
 

İlgili Diğer Haberler

İlçede yayın yapan iki İnternet Sitesi'nde yayınlanan haber ilçeyi gerdi. AKGÜN MEDYA
16 gün önce