EN ÇOK OKUNANLAR
GAZETE MANŞETLERİ
Önceki Sonraki

BÖLÜCEK'E BETON SANTRALİ

 BÖLÜCEK'E BETON SANTRALİ
Gündem - 09.10.2017 Pazartesi 23:56  - Bu haber 480 kere okundu.
Ereğli Belediyesi Yılmaz Madencilik'e satış kararı aldığı yere (mahlle arasına ) Beton Santrali yapma kararı meclisten de geçecek mi?

Ereğli Belediyesi Yılmaz Madencilik'e satış kararı aldığı yere (mahlle arasına ) Beton Santrali yapma kararı meclisten de geçecek mi?

Bölücek Mahallesine, Yılmaz Madencilik Beton Santrali kurabilmek amacıyla girişimlere başlandı. Mahalle içinde konutlara 30 metre mesafede Beton Santrali yapabilmek için, girişimlerde bulunan firmanın Organize Sanayi Bölgesi dururken, özellikle mahalle içine Beton Santrali kurma talebi, mahalleli tarafından büyük tepkiyle karşılanıyor.

Geçim kaynaklarında tarım ve seracılık önemli yer tutan Bölücek Mahallesi sakinleri, Yılmaz Madenciliğin mahalle içine Beton Santrali kurma çalışmalarına karşı olduklarını dile getirirlerken, topladıkları 180 imzayı Kaymakamlık ve Belediye Başkanlığına sundular.

Erdemir’in su ihtiyacını da karşılayan Gülüç Irmağı kenarında kurulmaya çalışan Beton Santrali’nin gürültü, toz ve çökertme havuzu atıklarının yanı sıra, özellikle Potbaşında Ereğli Belediyesi tarafından yeni yapılan Çocuk Parkının olduğu yolun da Beton Mikserleri tarafından kullanılacak olması vatandaşların tepkisine neden oluyor.

Beton Santrali için Ereğli Belediyesinin Arsasını almak mı istiyor?

Bölücek Mahallesinde Beton Santrali kurma girişiminde bulunan Yılmaz Madencilik, Beton kurmak istediği arsanın ön tarafında Kdz.Ereğli Belediyesine ait olan 300 m2 lik arsayada talip oldu. Bahse konu arsayı alabilmek için başvuran firmanın arsayı alıp alamayacağı ise Çarşamba günü yapılacak olan Belediye Meclis toplantısında, meclis üyelerinin oylarıyla belli olacak.

ÇED Raporuna gerek yok belgesi alınmış!

Konuyla ilgili araştırmalarımız sonucu, bahse konu Beton Santralinin kurulması için Yılmaz Madenciliğin İl Çevre Müdürlüğünden ÇED Raporuna gerek olmadığına dair yazıyı aldığı öğrenilirken, Özellikle son 3 yıldır Kdz.Ereğli Belediyesinin beton tedarikçisi.

 

Etiketler; ereğli, tso, başkan, seçim,
Yorum Gönder
 Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış!
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
 

İlgili Diğer Haberler

Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, CHP grubu adına Belediye Meclis üyesi Özkan Özyağcı tarafından mahkemeye verilen Kent Meydanı ve Cami pro
7 gün önce
Batı Karadeniz TGF'nin antidemokratik uygulaması karşısında 'Tek Bilek' oldu!..
8 gün önce
Kdz.Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası liderliğinde kentin ileri gelen oda ve STK’ları istişare toplantısında buluştu..
8 gün önce
Karadeniz Ereğli CHP ilçe Başkanı Sertan Ocakçı ‘nın rahatsızlığı ilçede üzüntü ile
21 gün önce