YAZAR'IN DİĞER YAZILARI
 
Makale Kategorileri
 
EN ÇOK OKUNANLAR
GAZETE MANŞETLERİ
Önceki Sonraki

Atatürk Düşmanlığı ve Ereğli...

Mehmet ÖZTÜRK
Köşe Yazıları - 23 Eylül 2017 Cumartesi - 23:17:34  - Bu makale 542 kere okundu.
Mehmet ÖZTÜRK 
mehmet195867@hotmail.com.tr2018 Yılının felaketini şimdiden hissetmemek için duyarsız olmak lazım.

2018 Yılının felaketini şimdiden hissetmemek için duyarsız olmak lazım.

Ülkemiz son derece hassas bir sürece girdi.

Bundan 10 Yıl önce ,8 Şubat 2017 Yılında OLAY Gazetesi'ndeki demecim;

"Atatürk düşmanlığından yargılananlar  Eğitim kurumlarında  Müdür Olarak atanıyor" Başlığı ile AK Parti Hükümeti'nin Atatürk Düşmanlığından yargılananların Milli Eğitim 'e bağlı okullarda  müdür olarak atandığını iddia etti.

 

Ereğli'de o tarihlerde hissedilen ATATÜRK karşıtlığının ödüllendirildiği ayan beyan ortada iken ,bu uyarılara dikkat etmeyen siyasilerin, başta CHP' nin   şimdi yürümesinin ne kadar kitlesel karşılığı var?

 

O dönemde İl Genel Meclisi Üyesi olarak basın açıklamamda ,AKP Hükümetinin Karadeniz Ereğli'de  daha önce Atatürk Düşmanlığı yaptığı gerekçesi ile yargılanan Nuri Yılmaz'ın  Ereğli Milli Eğitim Şube Müdürü olarak atanmasının ardından ne demişim; Bazı Yaygın basında haberler sonrasında haklarında soruşturma açılan, Nuri Yılma  ile Nuri Andinç 'in ihtar cezaları aldıklarından ve buna rağmen ya Milli Eğitime, ya da Okullara müdür olarak atandığını basın açıklaması ile açıklamışım.

 

 

O yıl, 2002 'den 2007'ye daha 5 yıl geçmiş.

O yıldan bir yıl evvel ERDEMİR özelleşmesi karara bağlanmış, Ereğli'de çöküş yıllarının başlangıcı olarak tarihe not düşmüşüm.

 

Bu ülkede Vali ve Kaymakamların FÖTÖ bağlarının nasıl şekillendiğine işaret ederek; dönemin Valisi: Yavuz Erkmen ile Ereğli Kaymakamı: Osman Ekşi'ye  seslenerek; Türkiye Cumhuriyetinin eğitim kurumlarını Atattük Düşmanlığı ile ünlenen kişilerin atanma sürecinde hassas olmaya, Cumhuriyetin temel unsurlarının korunmasında  duyarlı olmaları önemle rica etmişim...

 

Bu gelişmeler kulak tıkayan, kendi ikballerini düşünen  o vali ve kaymakamların o gün , o vakitlerde Cumhuriyet değerlerini korumayarak, bu gün gelinen  sürece sessiz kalmalarının vebali omuzlarında yük olsun!

 

Şimdi okullarda andımız yerine şeriat sloganları atan küçük çocuklar ,yarının IŞİD ve Hizbullah terörünün birer askerleri olarak karşımıza çıkmak için gün sayacaklar.

 

Aslında 10 yıl önce değil, 30 Yıldır örgütlenmeye başlayan ATATÜK ve Cumhuriyet düşmanlığının önünde engel olamayan ADD ve Diğer sözde çağdaş yapılaşmanın suçluları kim?

 

Biziz!

Siz siniz?

 
Diğer tüm yazıları için buraya tıklayın!
Etiketler; ereğli, tso, başkan, seçim,
Yorum Gönder
 Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış!
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
: