EN ÇOK OKUNANLAR
GAZETE MANŞETLERİ
Önceki Sonraki

AK PARTİ DE OK YAYDAN FIRLADI MI ? I!!!

 AK PARTİ DE OK YAYDAN FIRLADI MI ?  I!!!
Gündem - 11.11.2017 Cumartesi 21:15  - Bu haber 862 kere okundu.
Uysal'ın suyu ısındı mı?

Uysal'ın suyu ısındı mı?

Karadeniz Ereğli' de AK PARTİ İlçe başkanı M.Fatih Çakır,AK Parti Gülüç Belde Teşkilat Başkanı : İsnail Yılmaz ve AKP Yönetim Kurulu Üyesi : Adnan Yazıcı'nın Ankara'da, Başkanları; Hüseyin Uysla'ı görevden aldırmak için çeşitli vekiller ve Ha İş Konfederasyonu Genel Başkanı: Mahmut Arslan ile görüşmeleri ardında neler var.

ÜÇ VEKİL NE DEDİ?

Özcan Ulupınar,Faruk Çaturoğlu,Hüseyin Özbakır'la tek .tek görüşen bu ekip neden ısrarla Belediye Başkanı :Hüseyin Uysal'ı şikayet  etti?

Vekiller ortak tavır alacak mı?

Uysal ile ;Faruk hemşeri ama ,Faruk'un Uysal'ı başarısız ilan etmesi ardından nasıl tavır alacağı merak ediliyor.

Özcan Ulupınar; Uysal'ı istemez.Tek ortada kalan Hüseyin Özbakır, abi olarak olaya nasıl bakacak?

AKP Zonguldak Milletvekili : Hüseyin Özbakır ve  bakan ve sendikalara  giderek, Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal'ın görevden alınması için girişimlerde bululduklarına dair, Mustafa Uysal tarafından yazılan FACEBOOK' ta yayınlanan yazı çok şeyi içeriyor.

Tehdit ettikleri Belediye Başkanını şikayet eden AKP Yönetiminin perde arkasında kiler var?

Ereğli kamuoyunu geren ve hala aklarında yasal işlem yapılıp yapılmadığı merak edilen Adnan Yazıcı'nın , Hüseyin Uysal'ı neden tehdit ettiği konusunda ilçede yarattığı infialin sokakta konululur olması dikkat çekiyor.

AKP İçinde rant için yapılan bu tür tehditlerin(!) ilçe halkı arasında bölünmeye neden olmasınan korkulurken, Uysal'ın kaleme aldığı işte o yazı;

 

 

TEHDİT EDENLER, ANKARA’YA ŞİKAYETE Mİ KOŞTU!!! Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’ın son yapılan Belediye Meclis toplantısında, terminal ihalesi konusunda açık açık tehdit edildiğini ima etmesinin ardından, Ak Parti İlçe Başkanı Fatih Çakır soluğu Ankara’da aldı. Belediye Başkanı Hüseyin Uysal terminal ihalesi ile ilgili olarak “Adnan Yazıcı ve arkadaşı ve arkadaşları başkanlık makamıma gelerek “Başkanım bu ihale yapılmasın, iptal ettirilsin. Hoş şeyler olmayacak” dediler. Tabi ki bundan sonrasını anlatmayacağım.” Diyerek tehdit edildiğini tüm Ereğli kamuoyunun önünde açıklaması üzerine, Tehdit edildiğini belirttiği olayda Adnan Yazıcının yanındaki arkadaşının Ak Parti İlçe Başkanı Fatih Çakır’ın olduğu öğrenilmişti. Bugüne kadar bu tür baskı ve tehditler karşısında, tehditlerden etkilenmeyerek yapması gerekenleri yapan ancak, bu tür tehdit ve baskıları kamuoyuna hiç açıklamayan Hüseyin Uysal’ın bu açıklamasının ardından Ak Parti İlçe Başkanı Fatih Çakır’ın Ankara’ya giderek bölge Milletvekilleri Özcan Ulupınar ve mecliste gördüğü Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu’na Hüseyin Uysal’ı şikayet ettiği öğrenildi. Sosyal Medyada Bakan Hanımla, yerli otomobil fabrikasının Zonguldak’a yapılması ve teşvik konularını görüştüklerini paylaşan İlçe Başkanı Fatih Çakır, bilindiği üzere daha öncede Trabzon’da ilçe kongrelerine katılan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile fotoğraf çektirip, Zonguldak sorunlarını ilettiklerini söylerken, bireysel iş takibi yaptığı kamuoyuna yansımıştı. Bununla da yetinmeyen İlçe Başkanı Fatih Çakır beraberinde Hüseyin Uysal’ı tehdit ettiği ortaya çıkan Ak Parti Yönetim Kurulu Üyesi Adnan Yazıcı ve Gülüç Belediye Başkanı İsmail Yılmaz ile birlikte, Ereğli Belediyesi taşeron çalışanlarında örgütlenmek isteyip, yerel dengeler nedeniyle örgütlenemeyen Hak İş Konfederasyonu ve Hizmet İş Sendikası Genel Başkanı Mahmut Arslan’ı makamında ziyaret ettiğini sosyal medyada paylaştı. Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’ın tehdit edildiğini açıklamasının ardından İlçe Başkanı Fatih Çakır’ın Hizmet İş Sendikasının Ereğli Belediyesinde örgütlenememesinin tek nedeni olarak Hüseyin Uysal’ı hedef yapıp yapmadığı, Hüseyin Uysal’ın görevden alınmasıyla ilgili destek isteyip istemediği kamuoyunda merak ediliyor. Ereğli Kamuoyu, Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’ın çevresini saran ve rant için Uysal’ı itibarsızlaştırmaya çalışan ve tehdit edenleri bugüne kadar yaptıkları olayları açıklamasını bekliyor."

 

Yukarıda okuduğunuz  yazı  ,AKP içinde çok daha vahim olaylara ,hatta ilçede iç kaosa neden olacağı sinyallerini veriyor.

 

Belediye Başkanı Hüseyin Uysal'ın neden?

Hangi gerekçe ile görevden alınacağı, hatta AKP içinde üç grup halinde olan , Müteahhit, İş adamı, ve çıkarcı çevrelerin rahatsız olduğu konularda ,Uysal Ereğli halkına gerçekleri anlatacak mı ?

Tüm gözler bu yöne çevrilmiş bulunuyor.

 

 

 

 

Etiketler; ereğli, tso, başkan, seçim,
Yorum Gönder
 Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış!
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
 

İlgili Diğer Haberler

Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, CHP grubu adına Belediye Meclis üyesi Özkan Özyağcı tarafından mahkemeye verilen Kent Meydanı ve Cami pro
7 gün önce
Batı Karadeniz TGF'nin antidemokratik uygulaması karşısında 'Tek Bilek' oldu!..
8 gün önce
Kdz.Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası liderliğinde kentin ileri gelen oda ve STK’ları istişare toplantısında buluştu..
8 gün önce
Karadeniz Ereğli CHP ilçe Başkanı Sertan Ocakçı ‘nın rahatsızlığı ilçede üzüntü ile
21 gün önce